SIENAS UN GRĪDAS FLĪZES (200 KOLEKCIJAS)

Filtrs

Filtrs

Flīzes ir viens no populārākajiem apdares materiāliem, ko izmanto gan iekštelpās, gan ārpus tām. Flīzes ir funkcionāls, praktisks un estētisks būvmateriāls ar neierobežotām dizaina iespējām, kas nereti kļūst par visa telpas iekārtojuma īpašo „rozīnīti”. Flīzes plaši izmanto dažādos sabiedriskos objektos un tās ir pat obligāts priekšnoteikums dažādu speciālu telpu izbūvē, piemēram, medicīnā, zinātnisko pētījumu laboratorijās un citviet.

Mūsu piedāvājumā atradīsiet grīdas un sienu flīzes visdažādākajām vajadzībām – vannas istabai, virtuvei, jebkurai citai telpai, terasei, balkonam u.c. Pirms izvēlēties savas flīzes, aicinām nedaudz iepazīties ar nosacījumiem, kas palīdzēs jums vieglāk orientēties mūsu plašajā sortimentā.

 

Flīžu iedalījums
 

Atkarībā no izejmateriāla un ražošanas tehnoloģijas flīzes iedala akmens masas, keramikas un mozaīkas flīzēs.

 

Akmens masas flīzes – izgatavo no māla, pievienojot tam kaolīnu vai sasmalcinātu akmens pulveri un krāsu veidojošus minerālus. Šīm flīzēm piemīt augsta nodilumizturība, tās ir ļoti cietas, un to virsma ir noturīga pret mehāniskiem bojājumiem, temperatūras izmaiņām, ķīmisku iedarbību, nokrišņiem, šīs flīzes praktiski neuzsūc ūdeni. Akmens masas flīzes īpaši piemērotas telpām ar intensīvu noslodzi, darba telpām (ražošanā u.c.), kā arī izmantošanai terasēm, balkoniem, jo šīs flīzes ir sala izturīgas u.tml.

 

Keramikas flīzes – gatavo no sarkanā vai baltā māla, kam pievieno kvarca smiltis un citas dabīgas piedevas. Šī veida flīzes izmantojamas tikai iekštelpās – grīdām un sienai, jo nav sala izturīgas. Atsevišķs keramikas flīžu veids ir klinkers - tās ir īpaši izturīgas, blīvas struktūras flīzes, kas gatavotas no dažādu krāsu māliem. Klinkeru raksturo augsta mehāniskā izturība un sala noturība, tāpēc šīs flīzes bieži izmanto ēku fasāžu apdarē.

 

Mozaīkas flīzes – veido no maziem stikla, keramikas vai akmens masas gabaliņiem. Mozaīkflīzes īpaši piemērotas liektu, slīpu, apaļu un nelīdzenu virsmu apdarei. Tās izmantojamas kā teicams dizaina elements, jo ar mozaīkas palīdzību iegūstami dažādi raksti, ornamenti un zīmējumi.

 

Flīžu virsma
 

Pēc virsmas apstrādes tehnoloģijas flīžu virsma var būt matēta, glancēta, reljefa vai pulēta. Papildu izšķir rektificētas flīzes, ko dēvē par bezšuvju flīzēm. Šīm flīzēm ir līdzenas malas, kas ļauj tās ieklāt cieši vienu pie otras ar minimālu spraugu, nodrošinot vizuāli viendabīgu virsmu.

 

Būtiski kvalitātes kritēriji
 

Visas Eiropā ražotās flīzes klasificē atbilstoši Eiropas standarta EN ISO normatīviem.

 

Flīžu iedalījums pēc šķirām:
Pirmās šķiras flīzes – precīzi ģeometriskie izmēri, krāsojums un 5 % pieļaujamo sīko defektu norma vienai sērijai.
Otrās šķiras flīzes – līdz 25% pieļaujamo sīko defektu norma, zemāka cena.
Trešās šķiras flīzes – plašs pieļaujamo defektu diapazons (nepareiza ģeometrija, neprecīzi izmēri, sliktas kvalitātes apstrāde u.c.), zemākās cenas produkts.

 

Flīžu nodilumizturība (PEI)
Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) standartu EN 102 flīžu nodilumizturību apzīmē ar koeficientu PEI. Šis koeficients attiecinām tikai uz glazētām akmens masas un keramikas flīzēm un raksturo virsmas glazējuma nodilumizturību. Kopumā izšķir piecas PEI grupas.
PEI 1 – telpas ar minimālu noslogojumu.
PEI 2 – telpas, kur staigā mājas apavos.
PEI 3 – dzīvojamās telpas un viesnīcas.
PEI 4 – vidēji intensīvas noslodzes dzīvojamās un publiskās telpas.
PEI 5 – sabiedriskās un dzīvojamās telpas ar īpaši augstu noslodzi.

 

Pretslīdes koeficients (R)
Pretslīde ir viens no svarīgākajiem flīzes raksturojošiem lielumiem. Pretslīdes koeficients, ko apzīmē ar burtu R, norāda, pie cik liela sausu flīžu virsmas slīpuma teorētiski iespējama paslīdēšana.
R9 – uzgaidāmās telpas, halles.
R10 – skolas telpas, medicīnas iestādes, restorāni, frizētavas, tualetes, virtuves.
R11 – veļas mazgātavas, ražošanas telpas.
R12 – baseini, saunas, dušas telpas, rampas.
R13 – virsmām, kuru slīpums pārsniedz 35 grādus.

 

Papildu marķējums mitrām virsmām
Flīzes, ko paredzēts izmantot telpās ar paaugstinātu mitrumu, papildu marķē ar šādiem apzīmējumiem:
A – ģērbtuvēm, kur staigā ar basām kājām.
B – dušas telpām.
C – grīdas virsmām, kas ir tieši pie ūdens.

 

Daudzuma aprēķināšana
 

Lielākoties nepieciešamo flīžu daudzumu aprēķina, izmērot flīzējamās virsmas laukumu. Papildu ieteicams pieskaitīt aptuveni 10% rezervi, jo, flīzēšanas gaitā, piegriežot flīzes, veidosies materiāla zudumi, kā arī kāda flīze var būt bojāta, tāpat nelielu rezervi vēlams saglabāt neparedzētiem gadījumiem.

 

Aicinām izvēlēties flīzes mūsu internetveikalā www.akvapluss.lv